kace-rezervoari prodaja

Plasticni rezervoari i cisterne za vodu

Kako funkcionišu atmosferski plasticni rezervoari?

Atmosferski rezervoari ne sadrže vazdušne bešike ili dijafragme radi pritiska vode u svojim rezervoarima. Umesto toga, atmosferski rezervoari za vodu drže vodu pod pritiskom okoline. Pritisak okoline je jednostavno postojeći pritisak koji odgovara onome gde se rezervoar nalazi (obično oko 0,5 psi). Nema pritiska na vodu u rezervoaru. Atmosferski rezervoari se takođe mogu koristiti za smeštaj tečnosti poput sirove nafte, a neki su sposobni za smeštaj hemikalija i kiselina. Na primer, podzemni rezervoari na benzinskim pumpama drže benzin pod atmosferskim pritiskom.

Da biste izvlačili vodu iz atmosferskog rezervoara, trebat će vam pumpa za pojačavanje vode da biste pomerili vodu iz rezervoara i kroz kuću. Budući da voda u ovim rezervoarima ne vrši pritisak, trebat će vam pomoć pumpe ili gravitacije da biste izbacili vodu iz rezervoara i kroz vaše cijevi. UV stabilizovani atmosferski rezervoari za vodu obično se koriste u spoljnim primenama, poput sakupljanja kišnice, ili u poljoprivredne svrhe, poput skladištenja đubriva. Takođe se mogu koristiti za distribuciju vode, transport otpadnih voda ili komercijalno skladištenje hemikalija. Atmosferski rezervoari imaju tendenciju da budu mnogo veći od rezervoara pod pritiskom i odjednom drže hiljade galona. Inhibitori ambijentalnog pritiska i UV zraka u atmosferskim rezervoarima za vodu pružaju im veću otpornost na vremenske uslove čak i pod teškim uslovima.

Kako rade rezervoari pod pritiskom?

Rezervoari pod pritiskom koriste komprimovani vazduh za stvaranje pritiska vode u rezervoaru. Rezervoar za vodu pod pritiskom je napravljen sa vazdušnom komorom ili bešikom i isporučuje se sa prednabijanjem pod pritiskom. Kako se rezervoar puni vodom, težina vode će početi da sabija vazduh. Kako se vazduh nastavlja sabijati, pritisak u rezervoaru raste. Kada rezervoar dostigne određeni unutrašnji pritisak, signalizira izvoru napajanja da prestane sa isporukom. Kada otvorite slavinu u svojoj kuhinji, vazdušni pritisak pada na vodu dok se ispušta iz rezervoara, pokrećući vodu pod pritiskom kroz vaše cevi i iz vašeg sudopera. Kada voda izađe iz rezervoara, vazduh će ponovo početi da se širi, smanjujući pritisak u rezervoaru i signalizirajući izvoru vode da ponovo započne isporuku. Ako se rezervoar pod pritiskom koristi za skladištenje bunarske vode, to znači da će rezervoar signalizirati da se pumpa za bunar ponovo uključi. Ako akumulacioni rezervoar sakuplja RO vodu, snižavanje pritiska signaliziraće sistem reverzne osmoze da ponovo pokrene proizvodnju. Ovi rezervoari su poznati kao hidropneumatski rezervoari jer koriste kombinovanu snagu vode i vazduha za stvaranje pritiska u rezervoaru.

Rezervoari pod pritiskom omogućavaju pritisak pod pritiskom bez pomoći pumpi. Budući da će se vazduh kompresovati, a voda neće, vazduh u rezervoaru će organskim putem povećavati pritisak vode dok se rezervoar puni. Postoje i rezervoari pod pritiskom koji se ne oslanjaju na hidropneumatski pritisak. Oni su poznati kao rezervoari sa stalnim pritiskom. Stalni rezervoari pod pritiskom pružaju gradski pritisak vode u svakom trenutku, bez obzira na to koliko uređaja zahteva vodu. Hidropneumatski rezervoar može postati premoren ako se iz njega istroši previše vode i istovremeno pošalje na više izvora (na primer, ako tuš radi istovremeno sa mašinom za pranje sudova.) To rezultira gubitkom pritiska u celoj kući. Rezervoari sa stalnim pritiskom koriste senzor za nadgledanje pritiska vode i održavanje vode u rezervoaru na stabilnom, stalnom pritisku.

Leave a Reply